Pokojový nábytek

Patrně největší pozornost při zařizování nového či renovaci staršího obývacího pokoje věnujeme výběru nábytku. Při výběru je samozřejmě hlavním rozhodujícím faktorem design jednotlivých výrobků, avšak není od věci mít ohled na funkčnost a pohodlí. Pokud se např. rozhodnete pro koupi supermoderní sedací soupravy a po jejím dopravení domů zjistíte, že se v ní nepohodlně sedí, bude již pozdě. Nabídka výrobců nábytku je neobyčejně pestrá, proto doporučujeme vkládat naši důvěru osvědčeným výrobcům. Vyžadujete-li nekompromisní kvalitu, zajistěte si služby interierového ndesignera a hlavně nekupujte zajíce v pytli!

Sedací soupravy

KaždáSedací souprava kvalitní sedací souprava,která má uspokojit požadavky i těch nejnáročnějších zákazníků, vyžaduje kromě pevné konstrukce s dlouhou životností použití těch nejkvalitnějších čalounických materiálů. Mezi nejžádanější potahové materiály patří žinylka, žakár, kůže a mikroplyš. Obliba těchto materiálů je dána především dlouhou trvanlivostí, snadným čištěním a dobrými estetickými vlastnostmi. Kůže, která z těchto materiálů mírně vybočuje, má nejvíce výhod v oblasti trvanlivosti a údržby, na druhé straně však někomu může vadit její neprodyšnost a především v horkém letním počasí se ne každý bude cítit v kožené sedací soupravě příjemně. Důležitou estetickou vlastností je také zvolený materiál konstrukce, mezi nejpoužívanější patří dřevo a dřevotříska, stále větší oblibě se poslední dobou těší chromovaná ocel.

Sedací soupravy se mohou vyrábět jako hotové kusy, které jsou zpravidla produkovány v sériové výrobě a jsou levnější. Zajímavější jsou možnosti tzv. skladbového programu, kde má zákaznik možnost sestavit vlastní soupravu z jednotlivích komponentů dle vlastních funkčních a estetickéhých nároků. Při výběru je zapotřebí rozhodnout, zda má být sedací souprava rozkládací, což se může v budoucnu např. při nutnosti zajistit nocleh příbuzným při rodinné oslavě hodit. Neméně důležitou vlastností je přítomnost úložného prostoru. Nabídka výrobců je velice rozmanitá a v této oblasti se často vyplatí dát přednost před levnější sériovou výrobou zakázkové výrobě na míru, kde má každý zákazník možnost volby rozměrů a potahových látek dle vlastního uvážení.

Pozor na rozměry TIP - Pozor na rozměry!
Při výběru sedací soupravy věnujte zvýšenou pozornost průchodovým otvorům. Nebývá překvapením situace, kdy je nutné sedací soupravu dopravit do místnosti oknem, či dokonce její zkompletování realizovat výrobcem až na místě. Při koupi je nutné tento možný problém konzultovat s prodejcem. Obdobný problém může samozřejmě nastat u jakéhokoliv dalšího rozměrnějšího typu nábytku, takže pozor na to!

Konferenční stolky

Konferenční či společenské stolky se vyznačují velkou tvarovou pestrostí a materiálovou různorodostí. Při výběru se fantazii meze nekladou, pouze je třeba mít na paměti, aby design stolku nebyl v rozporu se stylem místnosti, toto je však pouze omezeno subjektivními estetickými dojmy jednotlivce a nelze se "trefit" do vkusu každému. Výška a rozměry jsou individuální a závisejí na konkrétních požadavcích uživatele. Vedle klasických materiálů se v tomto případě dá vkusně využít tvrzené sklo a kov. Například skleněná deska usazená na osově nesouměrných nohách z chromované oceli může vypadat velice působivě.

Zajímavý konferenční stolek Zajímavý konferenční stolek TIP - Zajímavý design
I takto mohou vypadat moderní konferenční stolky. Kombinace skla a chromované oceli dávají designerům možnost dokonale rozvinout fantazii a oživit vzhled obývacího pokoje.

Jídelní stoly

JídelníJídelní set stoly jsou zhotovovány v hranatém, kruhovém či oválném provedení. Při jejich výrobě by měly být zohledňovány ekologické, ergonomické a hygienické požadavky současnosti. Mezi nejpopulárněší materiály tedy patří dřevo, laminované dřevotřískové a dřevovláknité desky. Při pořizování jídelního stolu je důležité zvolit vyhovující rozměry. Minimální požadovaná plocha pro jednoho člověka u jídelního stolu je 60 x 40 cm. Standartní výška jídelní plochy pro průměrně vysokého člověka je 80 cm, vyšší či nižší stoly mohou zásadním způsobem znepříjemnit konzumaci nutností nepohodlného usazení. Ideální jsou stoly s nastavitelnou výškou desky. Rozlehlé byty vytvářejí zpravidla podmínky pro použití klasických jídelních stolů, v bytech s nedostatkem místa jsou stále více využívané stoly rozkládací. Současní výrobci nabízejí různé typy roztahovacích, překlápěcích, vysouvacích, otočných a jiných důmyslných konstrukcí, které umožňují nenáročnou změnu velikosti plochy.

Bytové stěny

Kdysi Moderní obývací stěnas oblibou používané kompaktní nábytkové stěny velikých rozměrů jsou v současnosti nahrazovány praktičtějšími skladebními sestavami skříněk a samostatnými nábytkovými solitéry. Těžkopádná bytová stěna je k ukládání suvenýrů, CD, kazet, skla a porcelánu ve většině případů zbytečná. Elegantním řešením je také zavěšování polic na zeď, ať už jsou využívané jako menší knihovna či k ukládání CD. Ve všech případech jsou ovšem výhodné sólové prvky nábytku, které jsou praktické a snadno přemístitelné. K vděčným druhům moderního úložného nábytku patří skříňové stěny a příčky. Jsou realizovány pevným montážním způsobem nebo jsou tvořeny samostatnými skříňkami. Součástí jejich vybavení může být celá řada praktických prvků. Klasické police a tyče na zavěšování oděvů, moderní zásuvkové díly a různé drátěné prvky zajistí dokonalou funkčnost a zároveň moderní design. I zde je nutností klást důrraz na sladění jednotlivých částí nábytku s celkovým vzhledem místnosti.